Sanal Gerçeklik ile Uçuş Korkusu Tedavisi
27 Mayıs 2018
Sağlıklı Beslenme
16 Eylül 2018

CRM Pilot Danışmanlığı

Günümüzde artan pilot ihtiyacı sebebiyle, havayolu şirketlerinin çok sayıda pilot ihtiyacı olduğu görülmektedir. Havacılık sektörü en hızlı büyüyen sektörlerden biri olduğu için personellerin donanımlı, nitelikli ve kurumlarında uzun soluklu var olmaları beklenmektedir.

CRM Pilot Danışmanlığı; Havacılık Psikolojisi alanında saha deneyimi olan uzman psikologlar tarafından bireysel ve grup olarak 2 ayrı şekilde pilot adaylarına yönelik verilen bir hizmettir. Amaç; pilotların mülakat becerilerini geliştirmelerini sağlamak, kendilerine dair farkındalık kazandırmak, mesleki yetkinlik ve becerilerini uzmanlar eşliğinde değerlendirmek, pilot adayının bu meslekteki kariyerini beraber planlamak ve adayın ihtiyaçlarına göre bir yol haritası belirlemektir.
Pilot adayı, mülakat öncesinde de bu hizmetten faydalanabilir, ya da ilk crm mülakatından olumsuz feedbackler aldıktan sonra da farkındalığını arttırmak ve eksik yönlerini geliştirmek amacıyla saha deneyimi olan tecrübeli havacılık psikologlarımızdan destek alabilir.